Mleko modyfikowane nan optipro 1 jest mlekiem początkowym znajdującym się w ofercie sklepu Bee, który został stworzony z myślą o karmieniu niemowląt do 1 roku życia. Jest to produkt cieszący się dużym zaufaniem wśród młodych matek, dla których to jest pierwsze dziecka. Grupa ekspertów dba by skład mleka modyfikowanego, najbardziej przypominał skład naturalnego mleka matki. Nan optipro 1 cieszy się wielkim zaufaniem matek zarówno tych, dla których jest to pierwsze dziecko, jak i dla matek, dla których jest to kolejne dziecko. Oczywiście najbardziej wartościowym produktem jest naturalne mleko matki. Jednak są sytuacje, kiedy karmienie piersią nie jest możliwe i jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie mleka modyfikowanego. Jak pokazują najnowsze wyniki badań ponad 40 procent matek karmi lub dokarmia swoje dzieci mlekiem modyfikowanym. Z kolei w późniejszym okresie dorastania dziecka odsetek ten wzrasta do 70 procent. Także z całą stanowczością można wysnuć stwierdzenie, że mleko modyfikowane jest cudownym rozwiązaniem dla wszystkich matek.

Jakie zalety ma mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest preparatem, który pozwala zastąpić karmienie piersią dzieci. Na polskim rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów o różnych rodzajach, jak i zastosowaniu. Mleko ma wiele zalet, do jednych z nich należy zaliczyć to, iż jest to produkt bardzo sycący, a więc po karmieniu dziecko jest dłużej najedzone, ponieważ czas trawienia mleka w żołądku dziecka jest zdecydowanie dłuższy, niż ma się to do naturalnego mleka. Kiedy dziecko jest karmione piersią, nie wiemy, ile dokładnie zjadło mleka. W przypadku mleka modyfikowanego możemy dokładnie stwierdzić, ile tego mleka ubyło.

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

To jakiego rodzaju mleka modyfikowanego musimy wybrać dla naszego dziecka, zależy od kilku czynniku. Jednak najważniejszym z nich jest wiek naszego malucha, dlatego że skład mleka modyfikowanego ulega zmianie wraz z wiekiem dziecka.