Mleko modyfikowane bardzo słusznie kojarzy się wszystkim z mlekiem dla dzieci. Spełnia on wszystkie standardy jakościowe, gwarantując tym samym, bezpieczeństwo spożywania przez małe dzieci. Istota mleka modyfikowanego odnosi się w głównej mierze do składu, a nie do konsumentów. Mleko nan optipro 1 zawiera wszystkie związki, które są typowe dla mleka matki, ale o zmienionych proporcjach. Dzięki takiemu zastosowaniu mleko modyfikowane pod kątem diety spełnia wszelkie potrzeby noworodków oraz starszych dzieci. Mleko jest produktem wyprodukowanym przez mleczne gruczoły ssaków. Zawiera wszelkie niezbędne substancje potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Każdy gatunek przystosowany jest do produkowania mleka na potrzeby swojego potomstwa, ponieważ mleko modyfikowane produkowane jest na bazie mleka krowiego, musi ono wcześniej przejść cały proces zmieniający jego właściwości tak, aby spełniały wszelkie potrzeby mleka dla małego dziecka. 

Jakie są rodzaje mleka modyfikowanego?

Produkcja mleka modyfikowanego w dzisiejszych czasach to biznes wart wiele miliardów dolarów. Na półkach sklepowych możemy zobaczyć wiele różnego rodzai mleka dla dzieci w różnym wieku. Mleko modyfikowane dla dzieci przystosowany jest w taki sposób, by odzwierciedlał naturalne mleko matki. Najważniejszy podział mleka modyfikowanego dotyczy w głównej mierze jego składu oraz pochodzenia białek. Najpowszechniejszym a przede wszystkim najtańszym źródłem mleka modyfikowanego jest mleko oparte na mleko krowim. Kolejnym produktem jest mleko oparte na bazie białka sojowego. Jest to całkowicie roślinny produkt, który jest idealny dla małych dzieci nietolerujących laktozy.

Podział mleka na kategorie wiekowe

Pierwszym rodzajem jest mleko początkowe, przystosowane dla dzieci od pierwszego dnia życia do 6 miesiąca. Kolejnym rodzajem jest mleko następne skierowane dla dzieci od 6 do 12 miesiąca życia. Ostatnie rodzaje mleka modyfikowanego produkowane są dla dzieci starszych mających ponad rok życia.