Moje pierwsze skrzydełko

Chcesz opisać budowę swojego modelu? To jest odpowiednie miejsce.

Moderatorzy: medyk, Marek Wardęga

Moje pierwsze skrzydełko

Postprzez dimmus » 2018-06-30, 19:09

Pogoda nie sprzyja dzisiaj lataniu, to w ramach walki z nudą wystrugałem sobie skrzydełko takie o:
Obrazek
Rozpiętość 55cm, wnętrze skrzydła-styropian budowlany, profil skrzydła CoRękaDała, w całości oklejone taśmą Mc' Gaywera. Wyposażenie ze znalezisk w pudełku modelarskim, silnik chyba 1308, serwa 9g, zasilanie będzie 4s :).
CDN...

Re: Moje pierwsze skrzydełko

Postprzez dimmus » 2018-07-09, 16:51

Było dzisiaj kilka chwil i prace posunęły się minimalnie do przodu. Serwa wklejone, wręga silnika zamocowana, skrzydełko zważone. To co jest teraz zmontowane wazy 85g, 25g to silnik ze śmigłem, pakiet 2x2s 300mah jakieś 35g, regulator i odbiornik jakieś 20g czyli około 165g wyjdzie, nie jest źle:). Czekam jeszcze na regulator od chińczyka i będzie można spróbować poustawiac i oblatać.
Obrazek

Zamontowałem uszy, kable serw pomocowane, miałem już serwa ustawiać i zamocować popychacze w dzwigniach, ale aparatura została u teściów, więc zamocuję przy kolejnym podejściu. Zostaje z zasadzie przekręcić silnik, zlutowac z regulatorem (niestety jeszcze na niego czekam) i zlutować kabelek zasilania na dwa pakiety.
Obrazek

To co na zdjęciu waży 157g, do tego regulator jakieś 10g, wydaje mi się że całkiem niezła waga wyszła jak na śmieciolot :). Nie wytrzymam i przełożę jutro regulator z halówki :).Gdzie w tym powinien być środek ciężkości? Pytam bo rzeźbiłem z ręki a nie z planów.
Obrazek

Re: Moje pierwsze skrzydełko

Postprzez dimmus » 2018-07-12, 20:45

Gotowe, oblatane, nakrętka śmigła i śmigło zgubione ;). Wariat mały taki, trzeba cały czas szybko latać żeby nie przepadł. I wyje jak edf prawie :). Muszę jakąś nakrętkę skombinować, najlepiej bym przegwintował na jakiś gwint meteyczny, tylko to plastikowa piasta bo silnik emax pm1806.
Obrazek

kuchnie na wymiar kraków

Powrót do Budowa i Fotorelacja