Edek

Tu możemy się pochwalić własnymi modelami.

Moderatorzy: medyk, Marek Wardęga

Edek

Postprzez dimmus » 2018-03-03, 18:32

Koledzy budują, ja niestety kupiłem gotowca. Na nowy sezon, pianka, bo na tartak chyba jeszcze za wcześnie. Na większy tartak jeszcze przyjdzie czas. Model - półmakieta, nawet pilot jest. Choć spakowany w pudełku nie wyglądał okazałe, bo skrzydełka takie małe, ale po pierwszych przymiarkach całkiem spory kawałek samolotu :). Na razie tak tylko poskladalem puzle, samego składania do ulotnienia jest może na godzinę. Teraz tylko czekać na pogodę i dawaj na lotnisko.
Obrazek

Dzisiaj poskladalem do kupy wszystko, zeszło około godziny z pomocą młodej ;).
Pierwsze wyjście z modelem, na razie bez skrzydeł.
https://youtu.be/UMXdVII8KKA
Pozostaje jeszcze zmienić złącze prądowe na xt60, bo jest T-deans.
Obrazek

Re: Edek

Postprzez dimmus » 2018-11-09, 14:38

Pogoda dopisuje, łąka niedaleko nawet skoszona, więc trzeba korzystać :). Muszę obyć się trochę z większymi modelami, nie można przecież cały czas tylko lekkimi piankami latać. Poza tym trzeba się na trochę większe przerzucić, bo wzrok coraz gorszy ;).
Fotka taka trochę "statyczna", ale niestety nie mam kompana do wspólnej zabawy.
Obrazek

Postprzez Hołek » 2018-11-09, 18:03

Aktualnie odbudowuję podobnego edka tylko w barwach red bulla z firmy Kyosho. Czekam na filmik z oblotu. Ciekawi mnie jak ten twój zachowuje się w powietrzu. A takie pytanko. Gdzie można kupić takie cuda jak Twój? Nie ukrywam że bardzo mi się podoba.

Postprzez dimmus » 2018-11-09, 18:30

Model lata zupełnie inaczej niż poprzednie moje sylewtkowe, jednak waga wymaga prędkości. Na nożu ledwo leci, nawet przy dużej prędkości opada, a zagięte końcówki skrzydeł powodują że dość mocno trzeba ingerować lotkami przy locie innym niż klasyczny - kołami do dołu ;). Moje umiejętności akrobatyczne są mizerne, ale tak jak mówił Irek, świetnie robi flat spina. Beczki bardzo koślawe mi nim wychodzą, ale mam za duże EXPO i wychyły też chyba następnym razem zwiększę.
A takie modele kupuje się w sklepie ;). Wpisz w Google "fms edge 540" i się znajdzie. Na aliexpress też są, bo to chińska konstrukcja, ale ja znalazłem promocję i w ogóle nie opłacało mi się od majfrendów zamawiać, teraz są trochę droższe. Film będzie jak mi ktoś pomoże to nagrać :D. Na razie odbyłem nim dopiero kilka lotów, jeszcze zawsze na początku trzęsą mi się łapy, ale już coraz mniej. Czas przygotowywać się na następny model :), jak się uda to w przyszłym sezonie będzie coś trochę większego.

Postprzez dimmus » 2019-03-26, 21:02

I tak jak pisałem wczesniej, jest następca. Model idzie na sprzedaż. W najbliższym czasie wstawię ogłoszenie na naszej giełdzie :).

kuchnie na wymiar kraków

Powrót do Hangar