moja przygoda z Vento.

Ogólnie o samolotach

Moderatorzy: medyk, Marek Wardęga

moja przygoda z Vento.

Postprzez dimmus » 2016-12-05, 09:54

Będąc na Papierzakach w prudniku kolega z forum latał Ventem i ja też zapragnąłem. Chyba będę skłaniał się ku zakupieniu nowego kit'a i uzbrojeniu, w zasadzie całe wyposażenie Rc leży w kuferku.

Pytanie, czy silnik Emax GT 2210/11 1470kv 192w nada się do tego modelu? Ewentualnie proszę o podpowiedzi co innego można tam wsadzić żeby dobrze latało.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio edytowano 2017-02-26, 15:55 przez dimmus, łącznie edytowano 1 raz

Re: Vento - jaki silnik

Postprzez MarcinK » 2016-12-07, 14:29

witam kolege mysle ze ten emax bedzie nieco za słaby ,moim zdaniem powinienes dac cos ciut mocniejszego ja mialem kiedys zamontowanego emaxa GF2215/15 cos ok 1200g ciagu w vento sprawowal sie znakonicie .Podczas instalacji silnika musisz pamietac o dosc sporym koncie pochylenia silnika,przy seryjnym ustawieniu model dosyc mocno zadziera do góry.pozdrawiam

Vento - jaki silnik

Postprzez dimmus » 2016-12-07, 20:59

Dziękuje za odpowiedz, przepraszam, ale nie wiedziałem jak masz na imię, a o Ciebie właśnie mi chodziło Marcinie :). Model już do mnie jedzie (kupiłem nowego kita )jak dobrze pójdzie to w weekend oblot :). Znalazłem w Opolu w modelarskim emaxa 2215/09 w dobrych pieniądzach i chyba go kupię, ewentualni mają jeszcze 2218.

Edycja:

Sprawdziłem oba silniki w kalkulatorze i będę brał 2215/09, 2218 kosztuje prawie raz tyle, a wiele więcej w model nie wniesie
Obrazek
Obrazek

Vento - jaki silnik

Postprzez dimmus » 2016-12-15, 10:56

Ventka już jest, ale na oficjalne otrzymanie muszę poczekać do świąt. Przymierzałem dzisiaj osprzęt i prawdę mówiąc nie bardzo silnik pasuje :(. Chyba bez przerobienia wręgi nie wejdzie. Piastę też mam chyba nie na tą stronę silnika - jest na oś, a silnik raczej będzie montowany osią do wewnątrz, a piasta chyba będzie montowana na stojan.

Zamontowałem śmigło na piastę z zestawu emaxa i jest mała zagadka, bo bez kołpaka łopaty śmigła wyglądają tak przy maksymalnym wychyleniu :
Obrazek
Jak założę kołpak ( i tak nie ma go jak przykręcić ) to łopaty wysyłają się tak:
Obrazek
Ewentualnie proszę o podesłania linka do sklepu/aukcji na której kupię piastę z kołpakiem albo całe śmigło ( 10x4,7 labo 10x6 ), chyba że ktoś z Was ma do odsprzedania. Oglądam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniego. Na śmigle ze zdjęć wyżej, samolot na pewno poleci, ale wolałbym jak by był i kołpak - tak ładniej wyglada, jak z Ameryki ;).

Postprzez Rafał » 2016-12-16, 20:21

Śmigło i tak nie wychyli się max do przodu, łopaty będą tworzyć linię prostą - więc coś jak na zdjęciu z kołpakiem
Pozdrawiam, Rafał

"Bo musi latać ktoś, by innych mógł postrącać"

| Baracuda 3m Reichard | JJ Edge DLG | Filip 400 Thermic | Aero Cruiser | S/Y Victoria [*] |

Postprzez dimmus » 2016-12-27, 21:29

Temat załatwiony :). Marcin zaproponował obrócenie wału, ale w tym modelu silnika nie jest to możliwe. Wywierciłem i nagwintowałem otwór w piaście do przykręcenia na stojan dostarczanej z silnikiem. Na szczęście piasta jest aluminiowa, bo gwintowałem z "duszą na ramieniu" ;). Jutro postaram się poskładać latadło do kupy i może polatać trochę.

Postprzez dimmus » 2017-01-29, 20:46

W końcu skończyłem składanie wszystkiego do kupy. Zgodnie z zaleceniami Marcina, silnik pochylony jest w dół, zamontowałem go na łożu skośnym 10st.
Obrazek
Mam mocne postanowienie we wtorek albo środę w końcu wykonać oblot. Jeszcze tylko aparaturę ustawić, chcę uruchomić funkcję klapolotek, zobaczymy czy będzie przydatna.

Postprzez Arkos » 2017-01-30, 18:07

Tak organoleptycznie ten skłon to chyba za duży ? Życzę udanego oblotu. Pochwal się, najlepiej niech ktoś filmik nakręci !
Uczę się latać.

Postprzez dimmus » 2017-01-31, 21:51

Niestety oblot muszę odłożyć. Po ostatecznym poskładaniu i ustawieniu aparatury wystąpiła awaria. Padnięty jest BEC regulatora. Przy kilkukrotnym machnięciu serwami wyłącza się odbiornik - brakuje prądu: https://www.youtube.com/watch?v=zbvxVmwKxqo . Po podłączeniu osobnego zasilania wszystko działa jak powinno: https://www.youtube.com/watch?v=KUl_Psw5cRg . Przełożyłem też odbiornik żeby wyeliminować uszkodzenie odbiornika. Niestety nie mam drugiego regla na podmianę, więc oblot musi poczekać. Kolejny raz zawiodłem się na reglu ABC, już takich nie kupię.
Co do skłonu, to chyba faktycznie jest przesadzony, chyba trochę go zmniejszę :).

Postprzez Darkos » 2017-02-01, 00:04

Arkos napisał(a):Tak organoleptycznie ten skłon to chyba za duży ? Życzę udanego oblotu. Pochwal się, najlepiej niech ktoś filmik nakręci !

Arkos to Ty żyjesz, jak się cieszę.
Podobnie jak Arkos uważam że skłon jest za duży. jak się jutro dokopię do mojego Vento to zrobię fotkę i sobie porównasz. A sam model bardzo przyjemny latał nawet na zboczu przy bardzo silnym wietrze i dał radę.
Pozdrawiam Darek !

Vento - jaki silnik

Postprzez dimmus » 2017-02-03, 20:17

Dzisiaj odebrałem regiel, tym razem kupiłem redoxa, skłon też zrobiłem normalny, w granicach 4st. Jak bozia da dobrą pogodę to w niedziele idę latać. Z filmem będzie problem, bo nie ma komu kręcić. Dziękuje za opinie.

EDIT(04.02.2017):
Chyba jutro (05.02.2017) będzie "okno" do latania, chmury mają puścić i mgły ma nie być po obiadku. Oby prognozy się spełniły. :D. Jutro dam znać czy coś z tego wyszło.

Postprzez Arkos » 2017-02-08, 20:22

Darkos napisał(a):Arkos to Ty żyjesz, jak się cieszę.

Tak żyję, ale co to za życie, tu strzyka, tam boli, zimno, wieje, śnieg pada i szlag mnie trafia. Nie mogę się już doczekać sezonu na ... i tu jest dylemat :) trochę tego trochę tamtego i odrobinę tam tam tamtego :)

Pozdrowienia dla ekipy z Opola !
Uczę się latać.

Vento - jaki silnik

Postprzez dimmus » 2017-02-16, 20:11

No to pierwszy kret zaliczony ;). Jak zwykle głupota i brak trzymania się podstawowych zasad. Odbyłem kilka udanych lotów z dobrym lądowaniem, zachciało mi się "szerzej" polatać i poleciałem w stronę słońca (do teraz zastanawiam się jak do tego doszło). I to był mój błąd. Potem zamiast wyciągnąć model do góry nad słońce, albo na bok, to trochę spanikowany wykonałem nie bardzo udany nawrót bojowy ledwo widząc model co skończyło się pięknym kretem :(.

Ale model lata całkiem fajnie, chociaż na beczkach skrzydła dość mocno się odginają i wysuwają się z mocowania oraz bardzo słabo reaguje na SK. Jutro jak padać nie będzie spróbuję z większym wychyleniem SK.

Przód trochę się ugiął, ale parę cm węgla, trochę uhu i pierwotny kształt odtworzony :D. Wręga też wyrwana, trochę kleju na gorąco i samolot przygotowany do dalszych ćwiczeń.
Obrazek
Tylko kołpaka nie znalazłem. Dzisiaj fajna pogoda - w miarę ciepło, nie ma mgły ani słońca ;). Jestem pełen podziwu dla wytrzymałości modelu. Jak rąbnął, byłem przekonany, że połowy przodu nie ma, a na pierwszy rzut oka wyglądał na zdatny do lotu, ale przez zwichrowany przód mocno ciągnęło go w lewo.

Z estetyką trochę gorzej, bo przód uciaprany, ale jak trochę poćwiczę i będę czuł się z nim pewnie to go pomaluję ( o ile przetrwa ;) )

Postprzez dimmus » 2017-02-19, 17:57

Całe 2 pakiety wylatane, pogoda rewelacyjna do latania, słońce w plecy i wiatr też :). Klapolotki rewelacyjnie dają radę, miałem domiksowany SW, ale bardziej przeszkadzał niż pomagał. Silnik ma za mały skłon, faktycznie rwie do góry z włączonym silnikiem. Silnik trochę za słaby, bo nie da się pionowo w górę lecieć.
Obrazek

Postprzez Rafał » 2017-02-19, 23:53

No cóż, przywykliśmy wszyscy co prawda do tego, że jak się da gaz na max to lecimy pionowo w górę aczkolwiek to jednak motoszybowiec a nie coś do 3D :-D
Pozdrawiam, Rafał

"Bo musi latać ktoś, by innych mógł postrącać"

| Baracuda 3m Reichard | JJ Edge DLG | Filip 400 Thermic | Aero Cruiser | S/Y Victoria [*] |

Następna strona
kuchnie na wymiar kraków

Powrót do Samoloty