Extra 330 Rc Factory.

Chcesz opisać budowę swojego modelu? To jest odpowiednie miejsce.

Moderatorzy: medyk, Marek Wardęga

Extra 330 Rc Factory.

Postprzez dimmus » 2018-07-23, 15:37

Nowość w moim hangarze. Model zajął miejsce Yaka, który zmienił właściciela.
Metrówkę bardzo przyjemnie się buduje, jedyne co zmieniłem w stosunku do oryginału, to zamiast prętów 1,5mm po obu stronach skrzydeł i łącznika sklejkowego dałem płaskownik węglowy 0,5x10mm.
Napęd emax gt2210/11,
Obrazek
Silnik przylutowałem bezpośrednio do regla, oszczędzając 10g.
Obrazek
Obrazek
serwa Tgy 9018mg,
Obrazek
pakiety tgy bolt HV 850mah 3s.
Obrazek
Waga wyszła daleko od tego co na pudełku jest napisane, bo w takim setupie samolot ma 425g wagi do lotu.
Wieczorkiem odlot na boisku jak wiać trochę przestanie. Na razie wisi sobie koło inferno
Obrazek
Test prędkości serw, jestem zadowolony :)
https://youtu.be/2hD3VACvvE8

I oblot udany :). Dobrze się prowadzi i jeszcze nie bita ;), a cale 3 pakiety wylatałem przy wietrznej pogodzie :).
https://youtu.be/jGI_csMoHKI

Re: Extra 330 Rc Factory.

Postprzez dimmus » 2018-08-18, 22:32

Dzisiaj model w swoje ręce wziął Irek, poustawiał i model lata tak jak powinien :). W każdej "pozycji" idzie jak po sznurku. Teraz pozostaje trenować żeby model był taki posłuszny jak w rękach Irka ;).
https://youtu.be/shFkwdaV7LY

Postprzez Robert » 2018-08-19, 11:51

Bardzo ładnie.... :-)
Pozdrawiam Robert

Postprzez Hołek » 2018-08-19, 13:14

dimmus napisał(a):Dzisiaj model w swoje ręce wziął Irek, poustawiał i model lata tak jak powinien :). W każdej "pozycji" idzie jak po sznurku. Teraz pozostaje trenować żeby model był taki posłuszny jak w rękach Irka ;).
https://youtu.be/shFkwdaV7LY

W rękach Irka akrobata naszego każdy model jest posłuszny!

Postprzez dimmus » 2019-02-18, 17:31

I się serwo popsuło. Chciałem dzisiaj skorzystać z pięknej pogody, pakiety naładowane, specjalnie poszedłem dalej na łąkę żeby bezstresowo polatać. Podłączam pakiet i zonk, serwo wysokości brzęczy, ale sterem już nie rusza. W serwach zębatki są metalowe prawie wszystkie i ta "prawie" straciła zęby. Serwo naprawione, zamontowane, model już zdatny do lotu. Morał z tej historii taki, a w zasadzie dwa.
1. Sprawdzaj model swój przed wyjsciem, nie nachodzisz się tyle.
2. Serwa w piankach klej na uhu, model nie bedzie taki zdewasowany przy wymianie serwa ;). CA wsiąknął w piankę i przy wyrywaniu serwa spora część pianki odseparowała się od reszty modelu.

Postprzez dimmus » 2019-04-30, 22:44

Kolejny raz to samo serwo padło, teraz bedzie zamontowane trochę lepsze.
Obrazek
Dodatkowo zamontowałem dodatkowy bec żeby zasilić serwa 6V, zamiast 5
Obrazek
Ale pojawił się problem bo odbiornik sygnalizuje utratę łączności po chwili machania sterami i nie wiem czy ten bec zostanie w modelu. Na razie testowałem w małej piwniczce, jutro może uda się wykonać testy terenowe.
Jeszcze chodzi mi po głowie żeby wywalić ten pierścień ferrytowy, wstawić komdensator i przenieść ten bec na sam przód modelu, może zaklucenia będą mniejsze.

Edycja:
Bec dostał kondensator 1000mF,
Obrazek
przeniosłem go całkiem do przodu
Obrazek
i problem migającej diody odbiornika zniknął. Serwo zamontowane, teraz jeszcze chwila potrzebna żeby klej wysechł i pozostaje czekać na lepszą pogodę ;). Trochę gimnastyki było z kablami żeby za bardzo nie pruć modelu i żeby kable nie sterczały, ale w miarę się udało.

Wiatr trochę zmalał na chwilę i udało się zrobić testy polowe. Jestem pod wielkim wrażeniem. Nie myślałem że 1 volt zrobi taką różnicę. Pomijam prędkość działania serwa kst, ale te turnigy pokazują na co je stać. Model nabrał jeszcze większego pazura, co bardzo mnie cieszy :).
Co najważniejsze odbiornik nie łapie fail safe, czyli takie zasilanie wydaje się być bezpieczne. Dodatkowo wcale nie musi być ciężej niż przy stosowaniu regulatora z bec, bo można zastosować w miarę tani regulator kopterowy bez bec które są lekkie.

Postprzez dimmus » 2019-10-13, 21:38

Dzisiaj testowałem w boju nowy bajer, żyroskop dualsky fc151, nie wiedziałem że takiego fajnego rolling hariera potrafię kręcić ;).
https://youtu.be/3qY5tzLxL3I

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Postprzez irek zet » 2019-11-01, 12:32

Piotruś rolling harierra wypracowałeś sobie sam za co wielkie brawa bo trzeba być upartym żeby zaczeło wychodzić, żyro to też fajna sprawa szczególnie przy wiaterku. Jeszcze raz gratuluję rh teraz dążymy do kontrolowania kierunku lotu w rh, akurat zima jest najlepsza do tego.

Postprzez dimmus » 2019-11-01, 14:00

irek zet napisał(a):...teraz dążymy do kontrolowania kierunku lotu w rh, akurat zima jest najlepsza do tego.

Coś tam zaczynam próbować i chyba bedzie to temat na kolejne spotkanie ;), mam parę kwestii w tym temacie do wyjaśnienia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Postprzez Arkos » 2019-11-01, 15:03

Ładnie Piotruś, widziałem jak latałeś ...
Uczę się latać.

kuchnie na wymiar kraków

Powrót do Budowa i Fotorelacja