Mój "lidl"

Chcesz opisać budowę swojego modelu? To jest odpowiednie miejsce.

Moderatorzy: medyk, Marek Wardęga

Mój "lidl"

Postprzez dimmus » 2019-09-07, 22:35

Zabrałem się za psucie zabawki młodego, ale nie ma nic przeciwko ;). Tak spontanicznie przy sprzątaniu piwnicy nazbierałem co trzeba i do dzieła... Trochę późno dzisiaj zacząłem i puzno już trochę, trzeba iść spać. Na razie tak to wygląda, coś tam już działa:
https://youtu.be/_IsKnrx2UO4

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Re: Mój "lidl"

Postprzez dimmus » 2019-09-08, 14:22

Pierwszy etap ukończony, wersja szybowiec gotowa. Za niedługo będzie napęd, mam regulator bez BEC, dlatego musiałem coś wykombinować. Niedawno kupiłem u chińczyka ładowarki usb za całe 5 zeta z przesyłką (2 sztuki) , na zdjęciu ładowarka i już wersja przerobiona na BEC.
Obrazek
Test napięcia (na wszelki wypadek)
Obrazek
I montaż w zabawce
Obrazek
Tak to działa na stole
https://youtu.be/46nBhwDptDI
I oblot

https://youtu.be/Q2tkgMsN1zM

Re: Mój

Postprzez Hołek » 2019-09-09, 09:23

Tez mam taki modelik do zucania. Teraz wiem co z nim zrobic. Jak spiąłeś razem ster wysokosci? Dal bys jakies dokladniejsze zdjecia gdzie, jak, i co? Mam do niego jeszcze fajny lekki silnik dualsky z wbudowanym regulatorem. Mial byc do halówki ale tutaj tez powinien sie sprawdzic. Ciekawy pomysł.

Postprzez dimmus » 2019-09-09, 10:58

Żadna wielka filozofia, miało być najprościej jak się da. Wysokość połączona prętem z zagiętymi końcami, przyklejone CA i taśmą dla pewności
Obrazek
Serwo jakies turnigy 5g.
Obrazek
Zawiasy z taśmy klejącej, najpierw dałem wzmacnianą, ale było za sztywno.
Obrazek
Servo lotek 9g, ale nie jestem zadowolony z efektu działania, jest za wysoko i przy ruszaniu widać że nie jest idealnie geometrycznie, ale do zaakceptowania. Jakbym jeszcze raz miał robić, serwo dałbym bardziej do tyłu, bo przy silniku chyba trzeba będzie trochę ołowiu na ogon dać. Same stery też mogłem trochę większe wyciąć. Albo zamiast jednego serwa, dać 2 mikro serwa 3-4 g na skrzydłach. Ale jak już pisałem, robiłem z tego co miałem. W sumie to jedno 5g też na lotki by wystarczyło.
Obrazek
Fajnie że była plastikowa kabina, jest stosunkowo dużo miejsca na upchnięcie bebechów.
Obrazek

Modelik potrzebuje dość dużej prędkości, bo jest ciężki jak na swój rozmiar, ale frajda jest. Będę montował emaxa pm1806, albo mam jeszcze jamara 2024, zobaczymy który zamontuję.
Obrazek

Edit:
Listonosz przyniósł regulator, zamontowałem. Tak jak pisałem, trzeba odciążyć tył, zabawka wyważyła się z 15g ciezarkiem na ogonie. Do lotu waży 140g. Napęd daje radę, ale szału nie ma. Na 3s pewnie było by ok, ale nie mam takich małych 3s, a nie będę psuł pakietów z halówki. Mały nerwus, ale zabawa fajna :).
Postaram się nagrać i dorzucić filmik, na razie mocno wieje i trochę nim rzuca.
Obrazek
Obrazek

Postprzez dimmus » 2019-09-25, 20:33

Trochę dzisiaj polatałem tym małżeństwem, po 3-cim pakiecie już mi się więcej nie chciało, nudne to jak kisiel z makaronem. Jak zwykle filmu brak, bo nie ma komu kamerki trzymać, ale uwierzcie na słowo, nic ciekawego...

Re: Mój

Postprzez Arkos » 2019-09-26, 08:54

Jak to nic ciekawego, samo latanie w sobie jest bardzo ciekawe, musisz dostrzegać szczegóły w lataniu. Trzeba delektować się tym, ja jak latam to słyszę muzykę w głowie, widzę jak model tańczy na niebie, nie myślę o sterowaniu, a o tym jak samolot lub helik pięknie pokonuje dystans - taniec i muzyka :-P
Uczę się latać.

kuchnie na wymiar kraków

Powrót do Budowa i Fotorelacja